logo
 

Головна сторінка
Новини
Карто-схема
Фауна
Флора
Відео
Фотогалерея
Про НПП
Історія парку
Наукова робота
Відпочинок
Еколого-освітня
робота
Перелік послуг
Екостежки
"Деснянські зорі"

 

ЕКОЛОГО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ НПП“ДЕСНЯНСЬКО-СТАРОГУТСЬКИЙ”

 

НПП “Деснянсько-Старогутський” весь рік активно працює над розвитком дитячого екологічного руху та підвищенням рівня екологічної свідомості громадян Середино-Будського району.
В зимовий період разом з усіма бажаючими проводимо Великий зимовий облік птахів та обліки ссавців на території Старогутською частиною НПП “Деснянсько-Старогутський”. Піклуючись про збереження водно-болотних угідь розширюємо знання місцевих жителів про важливість відтворення та охорону водно-болотних угідь на території біосферного резервату “Деснянський”. Щороку приймаємо участь у фестивалі біологічних колекцій, які проходять на початку лютого у місті Конотоп та місті Шостка.
З появою первоцвітів працівники відділу еколого-освітньої роботи  та рекреації НПП “Деснянсько-Старогутський” влаштовують акції на тему: «Збережемо первоцвіти!» та разом з екологічним гуртком висаджують проліски та підсніжники у міському лісопарку Мирщина. Весна важливий період в житті птахів, тому вже з початку березня вони починають мігрувати своїми міграційними шляхами: Поліським та Дніпровським. Обов’язковими заходами в цей період є орнітологічні школи та експедиції, які проходять на базах «Деснянка» та «Боровичанка». День довкілля є не менш важливим заходом. Починаючи з квітня, ми активно закликаємо місцевих мешканців до збереження навколишнього середовища, організовуємо толоки та займаємося озелененням: посадка квітів, кущів та дерев.
Літо час відпочинку та відпусток, але не для фахівців відділу еколого-освітньої роботи та рекреації. З початку червня на території адміністративної частини НПП “Деснянсько-Старогутський” працює літній лекторій, де кожного дня проходять цікаві та інтерактивні заняття з дітьми. У липні-серпні фахівці відділу проводять цікаві заняття в дитячому оздоровчому таборі «Десна». Відділ еколого-освітньої роботи та рекреації приймають участь у традиційному екологічному таборі «Деснянські зорі», в якому протягом 16 років учні зі всієї України разом зі своїми викладачами збираються на базі «Деснянка», проводять наукові дослідження, отримують нові знання від висококваліфікованих фахівців за напрямками орнітологія, іхтіологія, герпетологія, ботаніка, ґрунтознавство та інші. Приймаємо участь у міжобласній біологічній школі “Ліга юних натуралістів”, яка проходить у м.Новгород-Сіверський, екофестивалі «Дикий мед» (смт.Зноб-Новгородське) та організовуємо ECO FEST у м.Середина-Буда.
Восени фахівці відділу екологічної освіти та рекреації влаштовують велопробіги біосферним резерватом “Деснянський”, орнітологічні школи та експедиції, проводять екскурсії Старогутською частиною парку та акції на тему: «Не паліть сухе листя!», «Скажи сміттю –НІ!».
В грудні проводимо роз’яснювальну роботу з мешканцями міста Середина-Буда з метою поширення знань про важливість підгодівлі птахів взимку, організовуємо акції «Збережи ялинку!».
Протягом року фахівці відділу еколого-освітньої роботи та рекреації працюють над удосконаленням екологічних маршрутів, ведуть сторінки НПП “Деснянсько-Старогутський” у соціальних мережах, розробляють макети буклетів та магнітів, проводять екологічні квести, ігри, екскурсії. Під керівництвом фахівців з екологічної освіти та рекреації проводиться робота екологічного гуртка «Друзі природи».

 

 

 

 

Використання будь-яких матеріалів без посилання на даний сайт заборонено.